გაკვეთილის თემა
|
ტექსტური რედაქტორი MS Word 2010
|
სწავლების საფეხური
|
საბაზო საფეხური Vკლასი
|
მოსწავლის პროფილი
|
8მოსწავლე
|
საგნის მასწავლებელი
|
მარინე გერაძე
|
გაკვეთილის მიზანი და შედეგები
|
ის ტექნV.3 მოსწავლეები შეძლებენ სხვადასხვა სახის ციფრული საშუალების შერჩევას და გამოყენებას ციფრული მასალის შესაქმნისას.
ის ტექ V5 მოსწავლეები შეძლებენ სხვადასხვა სახის ციფრული საშუალების შერჩევას და გამოყენებას ინფორმაციის მოძიებისას და კვლევის პროცესში.
შედეგი მიღწეულია თუ მოსწავლე
.აცნობიერებს ზოგიერთი ციფრული საშუალების დანიშნულებას.
.ახდენს ტექსტური,გრაფიკული მასალის კომბინირებას ციფრული მასალის შექმნისას.
.მუშაობს სხვებთან ერთად ამოცანის გადასაჭრელად. საჭიროების შემთხვევასი ითხოვს დახმარებას და ეხმარება სხვებს.
|
წინასწარი ცოდნა
|
მოსწავლემ იცის Wordტექსტურ რედაქტორში ტექსტის გაფორმება,აბზაცები,სიმბოლოები,ფიგურების ,სურათების ჩასმა და მათზე მოქმედებები .
|
შეფასების საგანი
|
მოსწავლეები შეფასდება წინასწარ შემუშავებული შეფასების რუბრიკის საშუალებით.
|
სასწავლო მასალა ტექნიკური რესურსები
|
სახელმძღვანელო,კომპიუტერი,პროექტორი,MS Word2010ფაილი.MS PoverPoint,
|
გაკვეთილის მსვლელობა.
საკლასო მენეჯმენტი
|
A.1.აქტივობა საორგანიზაციო საკითხი
მეთოდი:მასწავლებელი სლაიდების დახმარებით ახსენებს ქცევის წესებს,კითხულობს გაკვეთილის მიზანს და გაკვეთილის შეფასების რუბრიკას 4წთ
B.2.აქტივობა შესრულებული დავალების შემდეგ მასწავლებელი მოსწავლეებთან ერთად მართავს დისკუსიას. ელექტრონული რესურსის გამოყენებით კითხვებზე პასუხის გაცემით.აღწერს ტექსტური რედაქტორის ფანჯარას. 15წთ
3.აქტივობა: მასწავლებელი აძლევს კონკრეტულ დავალებას ტექსტურ რედაქტორში.
მეთოდი: ეკრანზე გამოსახული დავალების შესრულება კომპიუტერთან.წყვილებში მუშაობა.18წთ.
C.4.აქტივობა. საშინაო დავალების დანიშვნა .მასწავლებელი ახდენს დავალების შეჯამებას .8წთ
მეთოდი: დაკვირვება,სიტყვიერი შეფასება, მოსწავლეებთან ერთად კომპიუტერში ელექტრონულ ცხრილის შევსებით წყვილების შეფასება და შესბამისი დიაგრამის კითხვა,შეფასების რუბრიკის მიხედვით მოსწავლეთა ინდივიდუალური შეფასება
|
Wednesday, April 26, 2017
ტექსტური რედაქტორი MS Word 2010
Subscribe to:
Post Comments (Atom)
No comments:
Post a Comment